ظاهر انسان ها در آتی چگونه خواهد بود؟

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”ظاهر انسان ها در آتی چگونه خواهد بود؟” به شما توصیه میکنیم. ظاهر انسان ها در آتی چگونه خواهد بود؟  ظاهر انسان ها در طول لحظه همۀ وقت} دچار تغییراتی شده هست, انسان هاي قبل نیز ظاهرشان با ما اختلاف هاي فراوانی دارد.    انسان‌هاي آتی بلندقد‌ترند در ...

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”ظاهر انسان ها در آتی چگونه خواهد بود؟” به شما توصیه میکنیم.

ظاهر انسان ها در آتی چگونه خواهد بود؟ 

ظاهر انسان ها در طول لحظه همۀ وقت} دچار تغییراتی شده هست, انسان هاي قبل نیز ظاهرشان با ما اختلاف هاي فراوانی دارد. 

 

انسان‌هاي آتی بلندقد‌ترند

در طول 150 سال قبل, متوسط قدی مردم کشور‌هاي گسترش‌یافته, حدود 10 سانتی‌متر گسترش یافته ‌هست. در سال 1880 متوسط قد مردان آمریکایی 170 سانتی‌متر بوده‌, با این وجود امروزه متوسط قد آن‌ها به 178 رسیده‌ هست. انسان رو به قد بلند‌تر شدن هست و علتی می باشد که دلیل میشود این روند ادامه بیابد.

 

فرگشت نمی تواند خاطر این فرمایش را بیان کند, با اینحال علم ژنتیک این توانایی را دارد. افزایش تغذیه دوران کودکی, مهمترین نقش را در گسترش قد طی دوران بزرگ‌سالی ایفا می کند.

 

با منقار می‌شویم!

اگر بشر روی کره مریخ زندگی میکرد, افرادی‌ که در این سیاره سرخ‌رنگ به‌جهان می‌آمدند, یقینا از ساکنان سیاره زمین بلندقد‌تر می شدند. خاطر این هست که کشش جاذبه در مریخ, 38درصد کره زمین هست.

 

انسان‌هاي آتی مغز و چشمان بزرگ‌تری خواهند داشت

پزشک آلن وان, حاوی مدرک دکترای بیولوژی و ارزیابی ژنومی از دانشگاه واشنگتن, جنبه با مزه ای از آتی تکاملی انسان را مطرح کرده‌ هست. اساسا پزشک وان بر این یقین هست که انسان ها مغز و چشمان بزرگ‌تری خواهند داشت. با استناد به گفته ایشان: «به میزان شبیه به که درک ما از جهان وسیع‌تر میشود,

 

مغز نیز افزایش خواهد نمود و به موازات افزایش مغز, جمجمه نیز بزرگ‌تر خواهد شد. بشر تا 20 هزار سال آتی, شبیه به به انسان‌هاي حال حاضر خواهد بود, با این اختلاف که پیشانی به شکل زیادی بلند‌تر به نظر خواهد رسید.»به نظر پزشک وان, انسان با مهاجرت به کرات و کهکشان‌هاي دیگر, در مناطقی سکونت خواهد نمود که تاریک‌تر از سیاره زمین خواهد بود.

 

همین مسئله دلیل بزرگ‌تر شدن چشم‌ها و نیز گسترش رنگ‌دانه‌هاي پوست میشود تا از این حیث از خطرات ناشی از امواج یو.ایشان در امان بماند.بدبختانه, از حدود 20 هزار سال پیش مغز ما شروع به کوچک‌تر شدن کرد و این روند از آن وقت به بعد ادامه یافت. در حال تکمیل هیچ علامت‌اي از توقف این روند, دیدن نشده‌ هست.

 

انسان‌هاي آتی به جای دندان, منقار خواهند داشت

فرضیه محتمل دیگری که می باشد, این هست که انسان با گذشت لحظه, تا اندازه ای شبیه به به پرندگان خواهد شد. براساس گفته پزشک گرت فرِیزر, استاد دانشگاه شفیلد, انسان‌هاي آتی به جای دندان, منقار خواهند داشت. به قول ایشان منقار قوی‌تر و کاربردی‌تر بوده و برخلاف دندان‌ها پوسیده نشده و جدا نمیشود.

 

پزشک فریزر به این مسئله اشاره میکند که سلول‌هایي که وظیفه تولید دندان‌هاي تازه را دارند, دستکاری شده, و از این حیث یقینا بیش از دو ردیف دندان در آدم‌ها ایجاد شود. به باور ایشان بشر در جستجوی داشتن دندان‌هاي بی‌نقص هست, با اینحال با اکثر شدن شمار ردیف‌هاي دندان, نگه‌داری و تثبیت آن‌ها دشوار‌ساز خواهد شد. از این جهت در‌ نتیجه تغییر سبک ‌زندگی و عادات خوراکی انسان نوین, شمار محدود دندان‌ها, دیگر کارایی قبل را نخواهد داشت.

 

انسان‌هاي آتی در‌ نتیجه مهندسی ژنتیک و سفر‌هاي فضایی, به موجودات منفتوتی مبدل خواهند شدتکان‌دهنده‌ترین پیش‌بینی در رابطه با آتی بشر, مرتبط هست به جانورشناسی به اسم داگلاس دیکسون, که در کتابش با اسم انسان پس از انسان – انسان‌شناسی آتی, فرضیه‌اي علمی را مطرح میکند که شکل ظاهری بشر طی 50 میلیون سال تکامل را پیش‌بینی کرده‌ هست.

 

تئوری ایشان براساس مهندسی ژنتیک و سفر‌هاي فضایی انسان آتی برنامه‌ریزی شده ‌هست. به یقین دیکسون, با به اتمام رسیدن تمدن بشر, گروهی از انسان ها به سیارات دورافتاده مهاجرت کرده و با این وجود این مهاجرت‌ها, شکل فیزیکی آن‌ها دچار تغییر خواهد شد.

 

انسان‌هاي آتی ممکن هست حاوی انگشتان پره‌اي شوند

با استناد به فرضیه پزشک متیو اسکینر, استاد دانشگاه کنت, انسان ها به شکل خارق‌العاده‌اي با تفاوت شرایط کره زمین سازگار خواهند شد. با اینحال این تفاوت بسته به راهی که بشر برای خود انتخاب می کند, دارای اختلاف خواهد بود و هر یک شکل عجیبی خواهد داشت:

 

1. جهان پوشیده از آب

براساس این احتمال پزشک اسکینر, تمام یخ‌هاي روی سطح زمین آب شده و از این حیث سطح آب دریا‌ها به شکل غیر‌قابل انتظاری بالا خواهد آمد. این مسئله دلیل خواهد شد که آدم ها مجبور شوند تا با زندگی داخل دنیایی مملو از آب سازگاری بیابند. در چنین دنیایی, آدمها شبیه به به موجودات آب‌زی خواهند شد,

 

و از این حیث به آب‌شش‌هاي مصنوعی و پلاک‌هاي شفاف تجهیز خواهند شد تا دیدن جهان درون آب برای آن‌ها امکان پذیر شود. وجود آب‌شش‌ها دلیل می شود که انسان دیگر الزامی به شش‌هاي بزرگ نداشته باشد و درنتیجه قفسه سینه کوچک‌تر خواهد شد. داشتن پلک‌هاي شفاف نیز از صدمه دیدن چشم‌ها درون آب جلوگیري می کند.

 

برای این‌که بشر بتواند در جهان پایین آب بهتر شنا کند, یقینا انگشتان دست و پای بلند‌تری خواهد داشت که به وسیله پره‌هایي به هم وصل میشوند.

 

2. عصر یخ‌بندان

در این تئوری, سیاره زمین مورد اصابت یک شهاب‌سنگ یا چیزی شبیه به به این قرار میگیرد, و چنین اتفاقی دلیل گسترش فعالیت‌هاي حریق‌فشان‌ها خواهد شد. بر اثر این رخداد مقدار فراوانی گرد و غبار و نم وارد اتمسفر خواهد شد و جلوی تابش نور خورشید را خواهد گرفت. عدم تابش نور خورشید دلیل کاهش دما شده و عصر یخ‌بندان دوم را باعث خواهد شد.

 

انسان‌هاي آتی چه شکلی خواهند داشت؟

با این وجود این تغییر, رنگ پوست و موی انسان‌ روشن‌تر خواهد شد تا ویتامین دی بیشتری جذب کند. به علاوه از طرف دیگر سطح بدن پرمو‌تر خواهد شد تا از این شیوه گرمای بیشتری داخل بدن بماند.وانگهی, بینی و صورت ما برجسته‌تر و بزرگ‌تر خواهد شد. این حالت کمک میکند که هوایی که طی روش دَم وارد بدن میشود, گرم‌تر شود. در این دوران قدرت بدنی ارزش ویژه‌اي خواهد داشت و مردان به کمک این خصوصیت زنان را به خود جذب خواهند کرد.

 

مهاجرت به سیارات واپسین

با استناد به این تئوری, با به اتمام رسیدن همۀ منابع کره زمین, آدم‌ها به‌ناچار به کراتی نقل مکان خواهند کرد که از لحاظ شرایط محیطی به زمین شبیه به باشند. از آن‌جایی‌که مواد ‌خوراکی در این دوران به شکل مایع یا به روش قرص مصرف میشود, فشار وارد به فک کاهش پیدا میکند و اندازه آن کوچک‌تر می شود. در چنین حالتی دندان‌ها نیز کوچک می شوند, یا به روش تمام و کمال از بین می روند.

 

بسیاری این احتمال‌هاي تکاملی را دور از فکر و غیرممکن میدانند. بااین‌حال این نظریات براساس تغییراتی که به احتمال چندان در آتی سیاره زمین ایجاد می شود, دیزاین و مطرح شده ‌هست. از این جهت در حال تکمیل نمی توان با اطمینان این تئوری‌ها را تایید یا مردود دانست و تنها آیندگان ما می توانند از نزدیک بیننده این تفاوت باشند.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته ظاهر انسان ها در آتی چگونه خواهد بود؟ را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *