همه چیز پیرامون ترس مردم از آمپول زدن

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”همه چیز پیرامون ترس مردم از آمپول زدن” به شما توصیه میکنیم. همه چیز پیرامون ترس مردم از آمپول زدن  شمار فراوانی از مردم میباشند که از آمپول زدن شدیدا می ترسند, آمپول هایي که یقینا اشک مردم را نیز سرازیر کنند و دلهره شدیدی بوجود آورند. گاهی ترس ...

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”همه چیز پیرامون ترس مردم از آمپول زدن” به شما توصیه میکنیم.

همه چیز پیرامون ترس مردم از آمپول زدن 

شمار فراوانی از مردم میباشند که از آمپول زدن شدیدا می ترسند, آمپول هایي که یقینا اشک مردم را نیز سرازیر کنند و دلهره شدیدی بوجود آورند. گاهی ترس بدلیل یک تجربه ناخوشایند مانند آمپول بوجود می آید. حتی با مشاهده وحشت و ترس دیگران ترس ایجاد شود, هرگاه فرض کنید ممکن هست

 

مجدد در چنین موقعیتی قرار گیرید ترس بر شما غالب میشود و کوشش میکنید از چنین موقعیتی دوردستی کنید با این وجود تصور ترس در شما به قوت خود باقی میماند و بدلیل دوردستی از روبرو شدن با آن, ترس تشدید می شود.

 

علامت‌ هاي ترس

ترس شامل علائمی جسمی مانند ضربان قلب, تعرق چندان, و سفتی عضلات و غیره …هست و در جستجوی آن علامت‌هاي شناختی مانند انتظار درد وآسیب در فکر فرد چیره می شود و علامت‌هاي هیجانی ترس, وحشت, لرزش را نشان میدهد و از نظر رفتاری فرد از آمپول زدن امتناع میکند.

 

در جواب به ترس دو واکنش در فرد می باشد| اول واکنش‌هاي غیرارادی به ترس که همان حالت‌هاي هیجانی ترس و وحشت هست و دوم واکنش‌هاي ارادی به ترس که شامل گریز و دوردستی کردن هست یعنی اگر شما در موقعیت آمپول زدن قرار بگیرید ترجیح می دهید آمپول نزنید و با خوردن قرص از زدن آمپول دوردستی کرده اید.

 

تاملی به ترس
 به نوشته سیرداق انچه در باب ترس باید دقت کنید اینست که به این یقین برسید اگر به سوی ترس‌هاي خود بروید آسیبی به شما نخواهد رسید حتی این فرار هست که ما را به دام می‌اندازد. وحشت و نگرانی از آمپول یا هر چیزی وحشتناک, ما را در افکار ناخوشایند ترس نگه می‌دارد.

 

از این جهت مشاهده نمایید در زندگی از چه چیزی میترسید, ترسی که در درون شما نفوذ کرده هست و وسعت ترس به دوردستی و فرار شما بستگی دارد و هر چقدر اکثر از ترس روی بگرداند و نخواهید در آغوشش کشید قدرت بیشتری به آن می‌بخشید. از این جهت اکثر از آنکه از خود پیشامد رنج و عذاب بکشید از نگرانی حوادث آتی رنج می کشید.

 

از میان بردن ترس

* شمار فراوانی از ترس‌ها ممکن هست از دوران کودکی شکل گرفته باشد, از این جهت تصمیم بگیرید آیا میخواهید ترس را از بین ببرید یا نه؟ و چقدر مصمم هستید. تصمیم به از میان بردن آن شرط بسیار مهمی هست چونکه انتظارات و اعمال شما را واضح میکند.

 

* واضح کنید چه علامت‌هاي از آن دلیل ترس میشود, مثلا محیط آمپول زدن, درد, نگرانی درمورد آن و غیره… در حقیقت علامت‌ها, وجود ترس را در شما عمیق‌تر و پایدارتر نگاه می‌دارد.

 

* برای از میان بردن ترس در حالت آرامیدگی تجسم کنید در حال نزدیک شدن به بازبینی به آمپول زدن هستید و آمپول زدن را به مراحلی تقسیم کنید و هر مرحله‌اي را در یک دفعه انجام دهید. اگر در لحظه انجام مرحله‌اي دچار ناراحتی شدید اینکار را به لحظه دیگری موکول کنید.

 

این فعالیت‌ها را به اندازه‌ي انجام دهید تا احساس آرامش در شما بوجود آید و هر لحظه کوشش کنید یک گام نزدیکتر به زدن آمپول قرار گیرید. مثلا ابتدا قصد آمپول زدن دارد اگر آرامش پیدا کردید. بعد از این قسمت کار در حال رفتن به جای آمپول زدن هستید. حاضر شدن بر آمپول زدن و آمپول زدن و بالاخره با خوشحالی بیرون آمدن از مطب پزشک هست.

 

* در این شیوه بجای این که تدریجاً با آمپول زدن خو بگیرید بطور کلیً در موقعیت قرار بگیرید و با ترغیب و آسودگی خاطر خودتان قبول کنید که موقعیت آمپول زدن را تجسم کنید یا همراه با آن و افرادی که اینکار را انجام میدهند, باشید.

 

در این شیوه بدلیل مواجه سریع, ترس از بین میرود و در لحظه آمپول زدن بدن را در حالت ریلکس قرار دهید و بعد از آمپول زدن, این موقعیت را بطور کلیً عادی و جزئی از زندگی بدانید و این تجربه را جانشین افکار و موقعیت‌هاي ناخوشایند خود قرار دهید.

 

* ایمن سازی در طرف دیگر استرس یعنی اظهارات رویارویی کننده‌ي بیاموزید. بعنوان مثال من می توانم با این ترس رویارویی کنم مانند شمار فراوانی از شرایط سخت دیگر و برای خود موقعیت‌هاي عینی که بر ترس غلب کرده اید را تجسم کنید تا دلیری ضروری برای آمپول زدن به دست آورید.

 

* توقف فکر| افکار منفی مرتبط به ترس را با افکار مثبت مواجهه شدن با ترس جانشین کنید بعنوان مثلا ” سلامتی ارزش بالاتری درمقایسه با درد آمپول دارد و درد آن شیرین هست وقتی سلامتی را زودتر به دست می‌آورم, بعد از این درد هم پیشباز میکنم.

 

* عادی نشان دادن ترس| ترس از آمپول در شمار فراوانی از مردم می باشد و در لحظه آمپول زدن کمی درد دارد با این وجود عادی هست و ممکن هست علامت‌هاي هیجانی هم نشان دهم با اینحال مهم نیست و می توانم این شرایط را مدیریت کنم. در کل عادی نشان دادن ترس و طبقه‌بندینوع حالت‌هاي هیجانی و دوردستی خود به از میان بردن ترس کمک می کند و از همه ي مهمتر اراده و مصمم بودن شما تأثیر بسزایی در درمان ترس دارد.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته همه چیز پیرامون ترس مردم از آمپول زدن را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *