5 ترفند رایانه ای که حتما به کارتان می آید

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “5 ترفند رایانه ای که حتما به کارتان می آید” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. 5 ترفند رایانه ای که حتما به کارتان می آید  گاهی اوقات در انجام کارهای رایانهي با به کار بردن مهارتهایی می توان ...

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “5 ترفند رایانه ای که حتما به کارتان می آید” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

5 ترفند رایانه ای که حتما به کارتان می آید 

گاهی اوقات در انجام کارهای رایانهي با به کار بردن مهارتهایی می توان شمار فراوانی از سختی های بوجود آمده را حل نمود. در این نوشته تصمیم گرفته ایم 5 ترفند دیجیتالی را به شما تعلیم دهیم که یقیناً با برخی‌هاي انها آشنا باشید و با برخی‌ها هم نه! چیزی که مهم هست این هست که ترفندها یکسری کارها را برای شما راحت‌تر خواهند کرد، پس پیش نهاد میکنیم که پیشتر‌ي این نوشته را همراهی کنید.

 

۱- به روش معکوس تصویر سرچ کنید
فرض کنیم عکسی به دست شما رسیده که تصمیم گرفته اید آن را در سایز اصلی دیدن کنید، یا تصمیم گرفته اید منبع آن را پیدا کنید و یا تصویر‌هاي نمونه با آن را پیدا کنید . سرچ کردن تصویر به روش‌ معکوس مانند سرچ معمولی در گوگل هست با اینحال این جا به جای متن ازعکس سود گیری میکنیم. این ترفند به درد کسی که اینترنتی با کسی قرار می گذارد هم می خورد!

 

به منظور اینکار تنها کافیست به سایت جست‌و‌جوی تصویر گوگل بروید و عکسی را بار گزاری کنید و پس از آن بی درنگ قادر اید بیننده نتیجه‌ي جست‌و‌جوی‌ تان باشید.

 

۲- باز کردن تب بسته شده در مرورگر
این رخداد خیلی پیش می آید که به طرز تصادفی تب‌هاي باز شده در مرورگرتان را می‌بندید با اینحال برای باز کردن آنچه باید کرد؟
قادر اید مرورگر خود را باز کنید و از طریق انتخاب «History» تب خود را پیدا کنید با اینحال راه راحت‌تری هم برای اینکار هست و با استناد به آن برای باز کردن اتوماتیک تب بسته شده‌تان در رایانه میتوانید

 

از کلیدهای میانبر «ctrl+shift+T» و یا در مک از کلیدهای میانبر «command+shift+T» سود گیری کنید.اکنون میتوانید با گمان راحت مجدد از تب بسته شده تان سود گیری کنید!

 

۳- موبایل خود را در حالت guest mode بگذارید
یقیناً برای شما هم پیش آمده باشد که کسی بخواهد گوشی‌تان را قرض بگیرد با اینحال مسلما موبایل شما همه ي‌ي زندگی شماست و شامل تاریخ کوتاه‌ي مرورگر و تصویر‌ها و معلومات شخصی تان می شود . پس به چه نحو میتوان از دیدن معلومات شخصی تان به وسیله دیگران پیشگیري کرد؟ اگر شما از گوشی‌اي با سیستم عامل اندروید سود گیری میکنید میتوانید از انتخاب «Guest mode» سود ببرید.

 

به منظور سود گیری از این انتخاب انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و روی انتخابٔ User بزنید. با ورود به صفحهٔ User یا استفاده کننده، هم قادر اید تنظیمات شخصی خودتان را مشاهده نمایید و هم انتخاب «Add guest» را. با کلیک کردن بر روی انتخاب «Add guest» قادر اید از خصوصیت «Guest mode» یا حالت مهمان گوشی خود برخوردار شوید.

 

«Guest mode» به دیگران اجازه می دهد که تنها به چیزهای ساده و پایهٔ گوشی‌تان مانند مرورگر کروم دسترسی داشته باشند با اینحال مخاطبین تاریخ کوتاه سرچ و دیگر داده‌هایتان را از آن ها مخفی میکند. شما قادر اید از روش همین مسیر تلفن خود را از حالت «guest mode» خارج کنید.

 

۴- با دکمه‌هاي ولوم گوشی تصویر بگیرید
چند بار پیش آمده که میخواستید از خودتان سلفی بگیرید با اینحال چون شست تان درست به دکمه نرسیده عکستان تار شده ؟ اگر می‌توانستید جور دیگری تصویر بگیرید راحت تر نبود ؟ در این جا یک راه حل ساده برای شما داریم. شما میتوانید از دکمه‌هاي کم و چندان کردن صدای گوشی برای تصویر گرفتن سود گیری کنید .

 

اینکار خیلی وقت‌ها از فشردن دکمه‌ي تصویر گرفتن خود دوربین راحت تر بوده و بر روی شمار فراوانی از گوشی‌هاي اندروید و آیفون جواب میدهد و اصلاً هم فرقی ندارد که دکمه‌ي کم کردن صدا را بزنید یا چندان کردن صدا را .

 

۵- از اکران اتوماتیک ویدیوها در یوتیوب پیشگیری کنید
تازه دیدن یک کلیپ را تمام کردید و هنوز دارید به آن فکر می کنید که یوتیوب خود به خود یک فایل تصویری دیگر را برای شما اکران میکند.خیلی از مردم نمی دانند که به سادگی می توانند خصوصیت اکران اتوماتیک یوتیوب را متوقف کنند.دفعه‌ي بعد که تصویری را در مرورگرتان باز کردید دنبال دکمه‌ي «autoplay» در سمت راست

 

صفحه مرورگرتان بگردید. وقتی آن را در حالت off یا خاموش قرار دهید به رنگ طوسی در می آید و از این به بعد وقتی تماشای یک کلیپ را تمام کردید یوتیوب دیگر خودش به طرز اتوماتیک فایل تصویری بعد را اکران نمی کند.

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “5 ترفند رایانه ای که حتما به کارتان می آید” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *